PŘEDSTAVUJEME HVĚZDU: Rozhovor s kapitánem dorosteneckého týmu Karlem Bosákem.

V neděli jste zvládli zápas s Březovou a zvítězili brankou v poslední minutě utkání. Jak bys zhodnotil utkání?
První poločas jsme měli hru pod kontrolou, vypracovali jsme si velké množství příležitostí ke skórování, ale bohužel proměnili pouze dvě. V druhém poločase jsme chtěli soupeře úplně zlomit, ale to se nám nepovedlo. Soupeř začal být důraznější a během dvou minut vyrovnal. Utkání jsme nakonec ubojovali, rozhodli v poslední minutě a připsali si důležité tři body.

Před závěrečnou sezonou se nachází mužstvo dorostu na 6.místě krajského přeboru. Jsi spokojený s dosavadními výsledky ?
Spíše ne, protože jsme se na začátku jarní části sezony nacházeli na druhé příčce v tabulce. Na jaře jsme zbytečně prohráli některé zápasy, měli jsme problémy proměňovat jasné šance (jen já jich měl několik). V posledních dvou zápasech se nám začalo více dařit a doufám, že to bude pokračovat ve zbytku sezony a umístění v tabulce ještě vylepšíme.

V létě čeká dorost náročná příprava, jak moc se na přípravu těšíš a s jakým cílem budete vstupovat do nadcházejí sezony ?
Příprava je vždy náročná, ale i přesto se na ni těším. Jedinou výjimkou je trenérovo oblíbené vytrvalostní běhání na Krajince, ale vím, že to k fotbalu patří a bez fyzické kondice se hrát nedá. V nadcházející sezoně bychom určitě chtěli hrát pěkný kombinační fotbal, bojovat o vyšší příčky v tabulce, ale hlavně se fotbalem bavit. To je nejdůležitější.

Během sezóny jsi nakoukl do mužského fotbalu a zahrál si za „A“ mužstvo. V čem je největší rozdíl mezi dorosteneckým a mužským fotbalem ?
Největší rozdíl vidím v rychlosti hry a důrazu. V dorostu je na vše více času a osobní souboje nejsou tak tvrdé jako v kategorii mužů. Za „A“ mužstvo hraju vždy velmi rád, člověk se tam naučí spoustu nových věcí a získává další fotbalové zkušenosti.