HODNOCENÍ SOBOTNÍHO UTKÁNÍ DOROSTU.

“Tým dorostu začal nový ročník Krajského přeboru na půdě FK Viktoria Mariánské Lázně. A je potřeba přiznat, že to byl hodně těžký začátek. Soupeř opět potvrdil svou vysokou kvalitu, získané 3 body byly hodně těžce vydřené. Domácí nám byli zejména v 1. poločase vyrovnaným soupeřem. Nám se hra příliš nedařila, na některých hráčích bylo jasně patrné, že nemají přes léto odpovídajícím způsobem natrénováno, chyběla nám i vyhranost, protože máme dlouhodobě problém sehnat v přípravném období soupeře pro přípravná utkání. Dolů nás také srážely hrubé individuální chyby a spousta zbytečných ztrát míče. Na druhou stranu jsme dokázali vstřelit branky po pohledných, připravených akcích tak, jak to trénujeme. Ve druhém poločase se náš výkon zlepšil, už jsme nedělali tolik chyb, snažili jsme se držet míč, kombinovat. Neustálou herní aktivitou a mírnou převahou jsme nakonec dokázali vstřelit čtvrtou branku, která byla rozhodující. Za druhý poločas jsme soupeře nepustili do přímého ohrožení naší branky a sami jsme měli ještě asi 3 nebo 4 vyložené šance, které jsme neproměnili. Předpokládám, že herní nedostatky budeme postupně odstraňovat v rámci tréninkového procesu, budeme se výkonnostně zlepšovat, odstraníme zbytečné ztráty míče a individuální chyby a náš celkový výkon půjde nahoru.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a hned v 1 min. jsme se dostali do vedení, když po kombinaci uprostřed hřiště dal skvělou průnikovou přihrávku Voborník do náběhu Hrotkovi, ten utekl obránci, šel sám na brankáře a s přehledem zakončil 0-1. V 5 min. zahrozil poprvé soupeř, šanci zlikvidoval výborně brankář Borkovič. Ve 13 min. jsme se dostali po kombinaci k zakončení, kdy šel Hrotek sám na branku, brankář šanci chytil. Následně došlo ke ztrátě míče při rozehrávce a domácí se rychlým přechodem přes střed dostali až do našeho vápna, kde jsme akci zastavili jen za cenu faulu a následovalo vyrovnání na 1-1. Ve 21 min. jsme opět ztratili míč při kombinaci, následoval dlouhý křižný balon za obranu, na který jsme nestačili správně reagovat a soupeř se štěstím střílí z velkého úhlu branku na 2-1. Ve 22 min. hned po rozehrání dává dlouhý míč za obranu Plíhal, na který si nabíhá Voborník, obchází při hře 1 na 1 soupeře a střílí nádherný gól do šibenice na zadní tyč 2-2. Ve 38 min. po kvalitní rychlé kombinaci po ose Sládeček – Hrotek – Bosák, střílí Bosák v úniku branku na 2-3. Ve 42 min. opět ztrácíme míč uprostřed hřiště při kombinaci a situaci musí řešit Hrudník faulem. Soupeř rozehraje standardní situaci a po odraženém míči následuje střela ze střední vzdálenosti, Borkovič míč vyráží před sebe a soupeře dává z dorážky na 3-3, kdy nikdo z našich hráčů na tuto situaci nereaguje a nedobíhá.
Ve druhém poločase jsme se snažili dále diktovat hru, kombinovat a vytvářet si šance, což se nám i částečně dařilo. Ve 47 min. se dostal po přihrávce Lipky do zakončení Hrotek, brankář chytá. V 53 min se po další kvalitní průnikové přihrávce dostal do další šance Hrotek, brankář chytá. V 63 min se po povedené kombinaci z naší levé strany po ose Plíhal, Lipka, Hrotek dostal do zakončení Bosák, který střelou těsně za vápnem vymetl šibenici 3-4. V 75 min. se po průnikové přihrávce přes střed dostal z náběhu do zakončení Voborník, ale vystřelil nad. V 81 min. po kombinaci zprava zakončoval Lipka, který trefil tyč. Soupeř pak zahrozil v 86 min., kdy zahrával roh a při našem špatném a nedůrazném bránění se dostal k zakončení hlavou, ale naštěstí míří nad branku. Závěr utkání jsme si už pohlídali, i když soupeř ještě zahrozil standardní situací a dalším rohovým kopem. I přesto, že se nám v určitých fázích utkání nedařilo, tak je třeba hráčům poděkovat, že utkání dokázali zvládnout vůlí a nasazením a vybojovat vítězství.”