FK Hvězda Cheb – TJ Baník Královské Poříčí 3:2 (3:0)

BRANKY: 5 min. Bosák, 10 min. Dvořák, 25 min. Dvořák
SESTAVA: Sládeček, Sládek, Plíhal, Hladký, Hrudník, Znak, Pánik, Bosák, Voborník, Hrotek, Dvořák
NÁHRADNÍCI: Lipka, Miko, Beneš, Sýkora
STŘÍDÁNÍ: 66 min. Lipka za Voborníka, Sýkora za Hladkého, 84 min. Miko za Znaka + změny v rozestavení

Hodnocení utkání: “Byl jsem maximálně spokojen s výkonem v 1. poločase. Měli jsme jednoznačně navrch, drželi jsme míč, velmi dobře jsme kombinovali, měli jsme dobrý pohyb, hráli jsme zodpovědně a sebevědomě. V 1. poločase soupeř prakticky neohrozil naši branku, měl asi jen 2 náznaky. Výkon se blížil ideálu. Bohužel nám tento vysoký standard vydržel jen poločas, ve druhém poločase jsme začali ztrácet míče, někteří hráči přestali zodpovědně plnit uložené pokyny, vytratili jsme se, nebyli jsme schopni udržet míč a tím jsme dostávali soupeře zpět do hry.

I přesto jsme si i ve druhém poločase vytvořili několik šancí, bohužel jsme už nedokázali vstřelit další branku, která by pravděpodobně soupeře dorazila. Nakonec jsme se museli o výsledek strachovat, když soupeř před koncem snížil na rozdíl jediné branky, naštěstí se už do přímého ohrožení branky nedostal. Zejména za výkon v 1. poločase zasloužené vítězství a další důležité 3 body. Opět se projevila skutečnost, že prozatím nemají všichni hráči dostatečně natrénováno, abychom dokázali udržet vysoký herní standard po celé utkání.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně. Hned v 5 minutě využil nesoustředěnosti obrany soupeře Hrotek, rychle vhodil aut na nabíhajícího Bosáka a ten dokázal překonat vyběhnuvšího brankáře a vstřelit branku na 1-0. V 10 min. jsme po kvalitní kombinaci otočili hru zprava doleva, Voborník narazil míč z první na nabíhajícího Dvořáka, který vlítl do vápna a pak v samostatné akci, kdy udělal kličku i brankáři zvýšil na 2-0. Ve 20 min. vysunul výbornou kolmou přihrávkou Sládek do šance Dvořáka, ten trefil tyč. Ve 24 min. poprvé zahrozil soupeř, kdy po naší ztrátě při kombinaci uprostřed hřiště přišel dlouhý nákop za obranu, únik útočníka soupeře a zakončení těsně mimo. Ve 25 min. skvěle udržel v prostoru za vápnem soupeře Hrotek míč proti 4 soupeřům, následně dá přihrávku do náběhu Dvořákovi, který střílí branku na 3-0. Ve 35 min. skvěle zakončuje po rohu Bosáka hlavou Pánik, míč se odráží od břevna dolů, s největší pravděpodobností za brankovou čáru, ale gól uznán není…. Ve 40 min. opět po ztrátě míče při kombinaci po kolmé přihrávce do náběhu střílí útočník soupeře mimo.

V poločase jsem hráče nabádal, aby nadále hráli aktivně, sebevědomě, drželi míč, kombinovali a nedělali zbytečné chyby. To se nám při vstupu do druhého poločasu nedařilo, do 63 minuty jsme měli výpadek, začali jsme se vytrácet, dělali jsme zbytečné chyby, ztráceli jsme míče při kombinaci a některým hráčům došel dech, neměli jsme již tak kvalitní pohyb. Soupeř byl v této části hry lepší a vycítil svou šanci a jednoduchou formou, za pomoci nakopávaných míčů se snažil s vývojem utkání ještě něco udělat. Od 63 minuty jsme se opět zvedli, vyrovnali jsme hru a začali si znovu vytvářet šance. Bohužel jsme v 75 min. zbytečně ztratili míč uprostřed hřiště v nebezpečném prostoru, následoval rychlý přechod do útoku a střela zpoza obránce, která proklouzla až do sítě 3-1. V 80 min se po kombinaci dostal do vyložené šance Lipka, který šel sám na branku, ale zakončil mimo. V 81 min. se po průnikové přihrávce dostal v úniku útočník soupeře do zakončení, šanci vychytal Sládeček. V 83 min. se po další naší dobré kombinaci dostal do dalšího úniku Lipka, opět ale zakončil mimo. V 89 min. jsme udělali další zbytečnou chybu uprostřed hřiště a následně po střele z hranice vápna soupeř snížil na 3-2. V 90 min. znovu zbytečně ztratíme míč uprostřed hřiště v nebezpečném prostoru, následuje faul a standardní situace kousek za vápnem, kterou naštěstí soupeř nezahrál dobře, takže k přímému ohrožení naší branky už nedošlo. I přes výpadek ve druhém poločase musím hráčům poděkovat za předvedený výkon a přístup k utkání. Speciální uznání a pochvalu zaslouží Lukáš Sládeček, který se postavil do branky při absenci Milana Borkoviče a několika dobrými zákroky nás podržel.” – Trenér Stanislav Šmat